„Bezpieczna Młodość” w Skwierzynie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna Młodość” w Skwierzynie

Data publikacji 22.11.2019

Policjanci z Międzyrzecza oraz ze Skwierzyny zorganizowali spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie. W spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym uczestniczyło ok. 400 uczniów.

Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. „Bezpieczna Młodość” powstał po to, aby zapewnić młodzieży bezpieczeństwo oraz ograniczyć przestępczość na terenie woj. lubuskiego, w tym przestępczość nieletnich oraz związaną z uzależnieniami i cyberprzemocą. Pierwsze działania w ramach programu przeprowadzone były na terenie działania Komisariatu Policji w Skwierzynie. Policjanci Zaprosili uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie do Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury. Podczas spotkania asp. Agnieszka Żyża z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Międzyrzecz, poruszyła problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniała wszystkim uczniom o tym, jak ważny jest tzw. „korytarz życia”, który umożliwia służbom dotarcie no potrzebujących pomocy. Poinformowała również o nowych przepisach, które weszły w życie w listopadzie b.r., w tym między innymi o konieczności jazdy na tzw. suwak - taka jazda to nic innego jak umożliwienie płynnej jazdy jednocześnie na dwóch pasach ruchu w jednym kierunku poprzez naprzemienne włączanie się do ruchu pojazdów. Natomiast dzielnicowy mł. asp. Marcin Marcola przedstawił informacje na temat przestępstw z nienawiści, uzależnień oraz cyberprzestępczości. Ważnym tematem poruszonym przez dzielnicowego był również problem handlu ludźmi. St. asp. Justyna Łętowska- Oficer Prasowy KPP Międzyrzecz przybliżyła uczniom procedury doboru do Policji oraz przedstawiła poszczególne etapy rekrutacji oraz piony i strukturę jednostki. Uczniowie mogli zapoznać się również z możliwościami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której każda osoba może zgłosić problem, poinformować Policję o zagrożeniu na danym terenie.

Program „Bezpieczna Młodość” realizowany będzie na terenie całego województwa lubuskiego w szkołach ponadpodstawowych w latach 2019- 2024.

  • scena w kinie
  • policjantka i młodzież
  • policja
  • młodzież
  • młodzież
  • policjantka
  • logo Policji i plakaty
  • bezpieczna młodość