Kolejna zmiana wojsk amerykańskich w Skwierzynie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zmiana wojsk amerykańskich w Skwierzynie

Data publikacji 29.11.2019

Komendanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie spotkali się z przedstawicielami wojsk amerykańskich. Mundurowi omówili zasady współpracy oraz wspólnych działań.

W Jednostce Wojskowej w Skwierzynie od kilku już lat stacjonują wojska amerykańskie. Po przybyciu kolejnej już raz, przedstawiciele wojsk amerykańskich oraz Policji zorganizowali spotkanie robocze. Komendanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie nadkom. Łukasz Kowalski oraz jego zastępca kom. Krzysztof Kozłowski podczas spotkania i rekonesansu przedstawili przedstawicielom armii amerykańskiej najważniejsze miejsca w mieście, wskazali lokalizację ważnych urzędów oraz omówili i przedstawili miejsca zagrożone.

Takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ żołnierze, popołudnia i podczas weekendów spędzają czas wolny na terenie miasta. Odwiedzają kawiarnie i restauracje, odpoczywają w parkach. Dzięki wskazaniu atrakcyjnych miejsc oraz możliwości podróżowania do innych, większych miejscowości, żołnierze doskonale wiedzą, jak się poruszać i jakie miejsca można odwiedzić.

Żołnierze amerykańscy nie byli dłużni i zaprosili Komendanta Komisariatu Policji w Skwierzynie nadkom. Łukasza Kowalskiego na jedno z najważniejszych świąt. Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Skwierzynie świętowali w czwartek Dzień Dziękczynienia. Na uroczystym obiedzie nie zabrakło tradycyjnego indyka oraz miłej atmosfery.

 

  • policjanci i amerykańscy żołnierze
  • policjanci i amerykańscy żołnierze