Policjanci kontrolują autokary - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują autokary

Data publikacji 27.01.2020

Ruszyły już ferie w województwie lubuskim. Policjanci Ruchu Drogowego międzyrzeckiej jednostki Policji przeprowadzają kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowiska.

Okres ferii zimowych to czas odpoczynku dla wszystkich uczniów. Dzieci i młodzież w różny sposób spędzają czas wolny od zajęć szkolnych, korzystając z różnych atrakcji dla nich przygotowanych w tym czasie. Część z nich wyjeżdża na różnego rodzaju zimowiska i kolonie. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu,  na wniosek organizatorów wycieczek lub rodziców i opiekunów przeprowadzają kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowiska. Policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców oraz stan techniczny autokarów. Wszystko po to, aby nasze pociechy bezpiecznie dojechały do celu.

Policjanci Przypominają:

Potrzebę sprawdzenia autokaru można zgłosić pisemnie lub telefonicznie, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem. Wniosek należy kierować na adres:

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Wydział Ruchu Drogowego

ul. Pięciu Św. Braci Międzyrzeckich 1

66-300 Międzyrzecz

lub telefonicznie do dyżurnego 95 742 60 11-12 lub Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego pod nr 95 742 60 46. Wniosek można także złożyć osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przy ul. Św. Braci Międzyrzeckich 1.

Wyprzedzenie czasowe pozwoli na odpowiednie zorganizowanie służby, tak by w miarę posiadanych sił i środków, udało się przeprowadzić kontrole wszystkich zgłoszonych autokarów.

Zgłaszając potrzebę kontroli autobusu należy podać numer telefonu organizatora oraz datę wyjazdu i miejsce odjazdu autokaru.

Ważne, że w sytuacji kiedy kontrola nie była wcześniej zgłoszona organizator wyjazdu, który w chwili podstawienia autobusu ma uzasadnione podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, bądź stan techniczny pojazdu budzi poważne zastrzeżenia może zawiadomić o tym fakcie Oficera Dyżurnego KPP w Międzyrzeczu.

 

  • policjant kontroluje autokar
  • policjant kontroluje autokar
  • policjant kontroluje autokar