Bezpieczne ferie z policjantami - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z policjantami

Data publikacji 05.02.2020

Doskonała zabawa ale i przekaz wiedzy i umiejętności związanych z bezpieczeństwem dzieci- to realizacja zadań w ramach działań „Bezpieczne Ferie”. Policjanci spotykają się z najmłodszymi przypominając im o zasadach bezpiecznych zachowań.

Ferie zimowe to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Najmłodsi spędzają ten czas na różnego rodzaju zimowiskach, koloniach a niekiedy wyjeżdżając do rodziny, znajomych czy zwyczajnie pozostając w domach. Na ternie powiatu międzyrzeckiego organizowane są różne przedsięwzięcia dla najmłodszych w tym okresie, po to aby mogli oni miło spędzić czas, zdobyć kolejne umiejętności i dodatkową wiedzę. We wtorek 4 lutego takie zajęcia zorganizowali pracownicy Klubu Wojskowego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na spotkanie z dziećmi zaprosili policjantkę, która przypomniała i przekazała im niezbędne informacje o ich bezpieczeństwie. Dzieci doskonale wiedziały, jak zachować się podczas zabaw, jak poruszać się po ulicach na rowerach oraz pieszo, a także o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Na koniec była niespodzianka- specjalny tor przygotowany na trawie. Dzieci musiały pokonać slalom w specjalnych alkogoglach, symulujących działanie alkoholu.  Najmłodsi również z ogromnym zainteresowaniem oglądali radiowóz i słuchali o pracy policjantów.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą trwają przez cały okres ferii zimowych. Również przed ich rozpoczęciem policjanci odwiedzali szkoły i przedszkola, rozmawiając z nimi o ich bezpieczeństwie.