Uwaga na oszustów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów

Data publikacji 20.03.2020

Policjanci z Międzyrzecza ostrzegają przed złodziejami podającymi się za pracowników spółki wodociągowej. Kobieta straciła pieniądze i złotą biżuterię.

Policjanci apelują o ostrożność.

W Międzyrzeczu do jednego z mieszkań weszło dwóch mężczyzn, podających się za pracowników spółki wodociągowej. Starsza kobieta wpuściła ich, ponieważ twierdzili, że konieczne jest sprawdzenie odpływu w łazience. Niestety po wyjściu mężczyzn z domu, okazało się, że mężczyźni byli zainteresowani nie tylko odpływem w łazience. W momencie, kiedy kobieta rozmawiała z jednym z nich, drugi szukał kosztowności w pokoju. Po ich wyjściu, mieszkanka Międzyrzecza zorientowała się, że z portfela zginęły pieniądze oraz biżuteria, którą schowała w kredensie. Gdy rodzina skontaktowała się z firmą wodociągową, okazało się, że nie wysyłali oni w teren pracowników a sprawę należy zgłosić na Policję.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa i apelują o zasadę ograniczonego zaufania podczas wpuszczania osób do domów. W razie jakichkolwiek wątpliwości umów się na inny termin, sprawdzając uprzednio w odpowiedniej instytucji, czy wysłali do naszego mieszkania swojego pracownika.

Natomiast jeżeli „gość” staje się natarczywy, zadzwoń na Policję lub zaalarmuj otoczenie. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów np. wygląd nieznajomego, numery i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechał.