Jedni na balkonie sadzą kwiatki, inni… marihuanę - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Jedni na balkonie sadzą kwiatki, inni… marihuanę

Data publikacji 05.05.2020

27 krzewów konopi indyjskich na balkonie mieszkania w bloku. Mężczyzna przygotował mini- szklarnię i dbał o swoje małe roślinki. Usłyszał zarzut uprawy konopi, za co grozi mu kara do trzech lat pobawienia wolności.

Wiosna, to sezon, kiedy ogrody i balkony przy naszych mieszkaniach rozkwitają pięknymi barwami. Miłośnicy pięknych, kolorowych kwiatów sadzą je po to, aby później podziwiać ich barwy i zapachy. Jeden z „miłośników roślin”, mieszkaniec Międzyrzecza, zamiast pięknych kolorowych i pachnących kwiatów, na swoim balkonie uprawiał sadzonki konopi indyjskich. Starannie przygotował się do ich uprawy i zbudował mini-szklarnię po to, aby rośliny miały odpowiednie warunki i szybko rosły2. Jednak nie doczekał się na zbiory, ponieważ został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 27 sztuk sadzonek oraz niewielką ilość białego proszku. Badania specjalnymi testerami wykazały, że proszek to tzw. ecstasy, natomiast rośliny to sadzonki marihuany.

24-letni mężczyzna, mieszkaniec Międzyrzecza został zatrzymany. Usłyszał już zarzut uprawy konopi, za co ustawa przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.