Aktualności

Nie byli obojętni, zareagowali i zostali wyróżnieni przez Komendanta Powiatowego Policji

Data publikacji 14.05.2020

Dwóch funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu Maciej Terlak oraz Leszek Koban będący na zakupach, ujęli mężczyznę, który ukradł ze sklepu towar na ponad 650 zł. Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz uroczyście wręczył im listy gratulacyjne.

Do zdarzenia doszło w dniu 27 marca 2020 roku ok. godz. 19:30 na terenie Międzyrzecza. Funkcjonariusz Aresztu Śledczego Maciej Terlak będąc na zakupach po zakończonej służbie zauważył, jak mężczyzna wybiega ze sklepu z koszem wyładowanym produktami, oczywiście nie płacąc za nie. Maciej Terlak widząc to, podbiegł do mężczyzny i obezwładnił go, uniemożliwiając ucieczkę. Początkowo doszło do szarpaniny, ale z pomocą przyszedł jego kolega również funkcjonariusz Aresztu Śledczego Leszek Koban, który pomógł przytrzymać agresywnego mężczyznę do czasu przybycia Policji.

Z uwagi na panującą pandemię i wprowadzone obostrzenia, nie było możliwe wcześniejsze spotkanie, ale teraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz zaprosił funkcjonariuszy oraz ich dowódcę mjr Piotra Goławskiego i uroczyście przekazał listy gratulacyjne, zarówno dla Macieja Terlaka za jego bohaterski czyn, jak i jego kolegi Leszka Koban, który mu pomagał nie stojąc obojętnie. Mł. insp. Paweł Rynkiewicz powiedział, że działanie funkcjonariuszy zasługuje na wielki szacunek i wdzięczność, nie tylko ze strony właściciela sklepu, ale ze strony całego społeczeństwa. Dzięki takim osobom możemy czuć się bezpiecznie natomiast ich postawa jest godna naśladowania.

To kolejny przykład, że funkcjonariusze Aresztu Śledczego nie przechodzą obojętnie, gdy widzą zagrożenie i nie jest im obojętne bezpieczeństwo mieszkańców. W lipcu 2019 roku 26-letni funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu kpr. Tomasz Chwirot będący na zakupach, zapobiegł tragedii- nie dopuścił, aby kompletnie pijany mężczyzna wyjechał na ulice Międzyrzecza

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/30425,Funkcjonariusz-aresztu-sledczego-zapobiegl-nieszczesciu.html?search=252719263311