Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 09.07.2020

Dwie osoby zatrzymane, 121 zabezpieczonych krzaków konopi indyjskich i 79 tabletek tzw.ecstazy to efekt wspólnych działań policjantów z Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty za uprawę konopi oraz posiadanie narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wspólnie z funkcjonariuszami  Wydziału Kryminalnego  Komendy Wojewódzkiej Policji  w Gorzowie Wlkp.  w wyniku działań operacyjnych ujawnili uprawę konopi indyjskich w rejonie jednej z miejscowości powiatu międzyrzeckiego. Na miejscu zastali nie tylko plantację tych roślin, ale i samych plantatorów- mieszkańców Międzyrzecza, którzy właśnie pielęgnowali swoje młode krzaki marihuany. W toku dalszej pracy kryminalni ujawnili kolejne dwie uprawy konopi  należące do tych mężczyzn, a  po  przeszukaniu mieszkania jednego z zatrzymanych, tabletki  ecstasy. Łącznie zabezpieczono 121 krzaków konopi indyjskich i  79 tabletek tzw. ecstasy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut uprawy konopi, a jeden z  nich  również  posiadania narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

asp. Agnieszka Żyża