Aktualnie znajdujesz się: Strona główna >> Serwis informacyjny >> Aktualności

Aktualności

13 Marca 2013 - KPP Międzyrzecz

Chciał wykopać trochę ziemi z ogródka do przesadzania kwiatów, a wykopał pocisk artyleryjski kaliber 75 mm. Wezwani na miejsce saperzy, w centrum Trzciela wykopali ponad 120 pocisków.

12 Marca 2013 - KPP Międzyrzecz

Policjanci ustali i zatrzymali mężczyzn, którzy kradli elementy miedziane z budynków. Łupem złodziei były rynny i mocowania do nich z kościoła w Międzyrzeczu oraz domu jednorodzinnego. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

08 Marca 2013 - KPP Międzyrzecz

Złodzieje pokusili się na artykuły spożywcze oraz chemiczne z marketu w Międzyrzeczu o wartości przekraczającej trzy tysiące zł. Policjanci ustalili, że wcześniej dokonywali podobnych przestępstw w innych sklepach tej samej sieci na terenie całej Polski. Za kradzież kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

08 Marca 2013 - KPP Międzyrzecz

Podczas spaceru w lesie znalazł trzy pociski pochodzące z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znaleziska zostały zabezpieczone i zdetonowane.

04 Marca 2013 - KPP Międzyrzecz

12 lat żmudnej pracy operacyjnej, kilkanaście publikacji w prasie oraz telewizji i sprawdzanie każdej informacji, pozwoliło na ustalenie prawdziwej tożsamości mężczyzny, który w lutym 2001 roku został zatrzymany podczas interwencji i podał nieprawdziwe dane osobowe. Mężczyzna ma 60 lat, pochodzi z Gdańska i nie jest poszukiwany przez Policję.

28 Lutego 2013 - KPP Międzyrzecz

Paser wpadł, gdy prowadzona przez niego, skradziona wcześniej w Danii ciężarówka zepsuła się podjeżdżając pod wzniesienie. Policjanci wezwani przez przejeżdżającego tamtędy kierowcę do zabezpieczenia niebezpiecznego odcinka drogi, zauważyli, że stacyjka jest uszkodzona. Z uwagi na wysoką wartość mienia, mężczyźnie za paserstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności

26 Lutego 2013 - KPP Międzyrzecz

Zmienna pogoda, opady śniegu, deszczu i lekkie przymrozki powodują, że drogi są śliskie a widoczność jest ograniczona. W takich warunkach kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

22 Lutego 2013 - KPP Międzyrzecz

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przy podejmowaniu gotówki z bankomatów. Jeden z mężczyzn dał swoją kartę bankomatową i pin do niej swojemu znajomemu, drugi natomiast zapomniał zabrać z bankomatu wypłacone pieniądze. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali nierozwagę pokrzywdzonych.

19 Lutego 2013 - KPP Międzyrzecz

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w dniu 1 marca 2013 roku powstanie punkt konsultacyjny. Policjanci będą przyjmować pokrzywdzonych przemocą.

18 Lutego 2013 - KPP Międzyrzecz

Policjanci zatrzymali trzech sprawców włamań i kradzieży, do których doszło na terenie Skwierzyny. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.